Konferencijos „Paliatyvi pagalba: kaip žengti kartu per artimojo mirtį?“ apibendrinimas

Šį šeštadienį, spalio 14 dieną, visi kartu NUOTOLINĖJE konferencijoje paminėjome Pasaulinę hospisų ir paliatyvios pagalbos dieną.

Tema buvo labai aktuali, registravosi daugiau negu 500 žmonių iš visos Lietuvos sveikatos ir socialinių paslaugų įstaigų. Sulaukėme svečių ir iš Europos bei Amerikos.

Lektoriai dalinosi pačiais jautriausiais aspektais temoje „Paliatyvi pagalba: kaip žengti kartu per artimojo mirtį?”

Kun.Nerijus Pipiras – hospiso bičiulis ir globėjas, nepraleidžiantis nei vieno mūsų organizuojamo renginio, ir šiemet dalinosi labai stipriai paliečiančia tema, pakviesdamas visus giliau pamatyti, kaip mes tapatinamės su mirtimi: kaip su problema, ar priimame ją kaip seserį? Kėlė klausimą: „Kaip formuojame savo santykį?” Dalindamasis įžvalgomis priminė daug aktualių ir šiandienai momentų.

Lyriškai ir meniškai prie mirties temos vedė dar viena konferencijos lektorė Inga Zažeckaitė, klausėme jos kuriamų pasakų, kuriomis galėjome nors trumpam apkabinti “savo vidinį mažąjį vaiką”.

Po trumpos pertraukos, kurios metu moderatorius Tomas Zujus pakvietė pailsinti savo fizinį kūną, išsivirti arbatos ir trumpam stabtelti žvilgsniui į save, kalbėjo Lina Gaidukevičienė – hospiso savanorė. Savo jautria patirtimi ir empatišku prisilietimu prie pacientų istorijų – ji pakvietė savanorystei visus klausytojus.

Labiausiai laukiama lektorė dr.Irina Banienė, kuri jau nuo pat pirmų hospiso kūrimosi dienų lydi visą hospiso bendruomenę. Šeštadienį konferencijos metu dalinosi aiškiai apibrėžtais vaikų amžiaus tarpsniais, kuriuose tiksliai įvardijo ką ir kaip kalbėti mirties tema su vaikais.

Doc.Rūta Butkevičienė paskutiniame pranešime sveikino visus dalyvius ir džiaugėsi, kad tai puiki diena švęsti dalinantis patirtimi. Ir savo pranešimo temoje kėlė patį svarbiausią klausimą: kas atsakingas už specialisto, teikiančio paslaugą pacientui, gerovę?

Dėkojame, kad visos konferencijos metu, buvote labai aktyvūs užduodami klausimus, reaguodami žinutėmis ir skambučiais.

Nors konferencijos metu Jums tarėme “iki kitų metų”, bet po konferencijos nusprendėme, kad susitiksime daug anksčiau. Sekite mūsų informaciją ir jau visai netrukus pasimatysime.

Taip pat norime pakviesti Jus prisidėti prie šių renginių organizavimo: savanoryste ar finansine pagalba. Informacijai tel.nr. 869440099

Nuotolinės konferencijos įrašas jau visai netrukus bus įkeltas www.kaunohospisas.lt svetainėje.

Vaizdinė medžiaga iš nuotolinės konferencijos užkulisių: https://www.facebook.com/kaunohospisonamai/videos/6706384072732304/?mibextid=zDhOQc

Nuotolinės konferencijos įrašas: https://www.youtube.com/watch?v=GkPRp2eSAZ0

Mes naudojame būtinuosius slapukus, kurie užtikrina, kad Jums bus patogu naudotis tinklalapiu. Jei toliau naršysite mūsų tinklalapyje, tai tolygu Jūsų sutikimui su slapukų naudojimu.