O gal jūs visi iš dangaus?

Kauno hospiso namai. Šachmatai

... O gal jūs visi iš dangaus?

Sunku pradėti rašyti apie staiga pasikeitusį mano gyvenimą, nes mane perpildo patirtos emocijos!!!

Iki šiol nesuvokiu, kad pas mus Lietuvoje tai gali įvykti, net bijau pagalvoti, o gal čia man tik pasivaideno! Bet ne!!! Veiksmas prasidėjo, vyksta ir toliau, ir labai sėkmingai sparčiai! Ir tai ne sapnas!

Aš sergu sunkia nepagydoma progresuojančia liga. Man reikalinga kasdieninė pagalba, o iš artimųjų jos negaliu gauti, nes jie tiesiog labai toli nuo manęs…

Viskas prasidėjo labai atsitiktinai. Naršydama internete, užtikau Kauno Hospiso namų paslaugas. Paskambinau! Na ir prasidėjo stebuklai!!

Komisija atvažiavo po kelių dienų,o ne po kelių savaičių ar mėnesių, kaip pas mus priimta! Tuoj pat atsirado vaikštynė, kurios neprašiau, visada galvojau, kad man jos nereikia,o pasirodo, kad būtent jos man ir trūko!

Tada stebuklingai ėmė dygti savanoriai su pačiomis įvairiausiomis paslaugomis!

Padedant Hospiso savanoriams įsisukau į naujų malonių ir man labai būtinų įvykių srautą: viena ateina – padeda atsikelti, apsirengti, kita -pasiūlo masažą, dar ir sugedusius prietaisus nuneša sutaisyti pas pažįstamus meistrus, dar kita – su savo automobiliu vežą į polikliniką, dar kita – su savo automobiliu vežą į psichologinį seminarą ir aš jame galiu dalyvauti net nemokamai ir dar… ir dar…

Patikėkit, sąrašas šis dar nesibaigia… Jaučiuosi saugiau, nes žinau, kad visada galiu prašyti bet kokios pagalbos, jau įsidrąsinau – prašau ir gaunu man malonių, bet per ligą pamirštų, pramogų…

Panašiai daro ir valstybiniai socialiniai darbuotojai. Bet tik panašiai.

Labai daug „valdiškumo“: socialiniai darbuotojai daugumoje dirba atmestinai, nes dirba už pastovų atlyginimą. Čia labai daug apribojimų poreikių nustatymuose.

Skamba dažnai net juokingai: sunkus ligonis, o patalynė keičiama viena kartą per mėnesį, viena kartą per metus priklauso išvalyti tik vieną langą (pas mane tikrai ne vienas langas) ir t.t. ir pan. Ir dar vis į sutartį baksnojama, kas ten parašyta, kad neužsinorėčiau, kas neparašyta…

O čia priešingai, savanoriai vis klausia ir klausia, kuo galim padėti!! Net pasimetu!! Juk drabužį susiūna, net neprašant, o pamatę, kad reikia (anksčiau tiesiog išmesdavau, nes nepriklauso man tokia paslauga, sutartyje juk neparašyta), dar gydomąsias žoles dovanų gaunu, ir kiek patarimų dėl mano ligos!! Ir visa tai įvyko per keletą savaičių!!

Kauno hospiso namai. Šachmatai

O ryt, jau trečią kartą, pas mane ateina savanoris-studentas iš Indijos pažaisti su manimi šachmatais (senas užmirštas, bet mielas mano pomėgis)!!! Vien dėl bendravimo su juo, aš esu priversta mokytis anglų kalbos.

Kartą vienos savanorės paklausiau, o gal jūs visi iš dangaus?
Va taip!!! Ir čia ne sapnas!!!

Lilė