Būdai padėti sunkiai sergančiam ligoniui. 1.Šachmatai

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

VšĮ „Kauno hospiso namai“ teikia nemokamą paliatyvią pagalbą ligonio namuose. Mūsų pacientai serga sunkiomis, nepagydomomis progresuojančiomis ligomis. Šių paslaugų metu Kauno hospiso medikai taiko tik simptominį palaikomąjį gydymą. Apart medicinos pagalbos suteikiame fizinį, dvasinį, emocinį komfortą.

Mūsų savanoriai yra įvairiausių profesijų ir pomėgių. Jie ateina pas kenčiantįjį į namus pokalbiams, būsto tvarkymui, maisto paruošimui bei kitokio fizinio komforto suteikimui.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Ypatingai svarbi savanorių veikla – būvimas su pacientu, pokalbiai, knygų skaitymai, įvairių veiklų mėginimui.

Kiekvieną dieną atrandame vis įvairesnių būdų padėti sunkiai sergančiam žmogui, sumažinti jo skausmą ir vienišumą, atitraukti jo dėmesį nuo ligos ir kančios.

Labai laukiama ergoterapeutų, kad padėtų prisitaikyti prie negalios sukeliančių apribojimų, kineziterapeutų, masažuotojų, slaugytojų padėjėjų.

 [/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_single_image img_size=”full” alignment=”right” style=”vc_box_outline” image=”id^10797|url^http://www.hospisopagalba.eu/wp-content/uploads/2017/02/KHN-foto-Lile-šachmatai.jpg|caption^null|alt^Būdai padėti sunkiai sergančiam ligoniui. 1.Šachmatai|title^Būdai padėti sunkiai sergančiam ligoniui. 1.Šachmatai|description^Būdai padėti sunkiai sergančiam ligoniui. 1.Šachmatai”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image img_size=”full” style=”vc_box_outline” image=”id^10799|url^http://www.hospisopagalba.eu/wp-content/uploads/2017/02/KHN-foto-Lile-sachmatai.jpg|caption^null|alt^Būdai padėti sunkiai sergančiam ligoniui. 1.Šachmatai|title^Būdai padėti sunkiai sergančiam ligoniui. 1.Šachmatai|description^Būdai padėti sunkiai sergančiam ligoniui. 1.Šachmatai”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]Ypač populiarūs tarp mūsų pacientų judesio-šokio terapijos pratimai, dainavimo seansai, terapinių šunų lankymas, kinų klasikinis ir taškinis masažai, kosmetologų, kirpėjų ir manikiūro/pedikiūro paslaugos, fotografų, filmuotojų, dailininkų, poetų, muzikantų.

Kenčiantys žmonės dažniausiai patys teiraujasi tam tikros pagalbos rūšies. Kauno hospiso namai atranda vis naujesnes efektyvias terapijas. Šiandien papasakosime čia apie ŠACHMATŲ TERAPIJĄ.

Pacientė L. – vieniša moteris. Kovoja su sunkia smegenų ir kūno liga.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Išsilavinusi, naudojasi internetu, daug skaito, skundžiasi vis stiprėjančiais spastiniais skausmais, silpstančia galūnių jėga ir atmintimi. Ji nutarė, kad intelektualus sportas ŠACHMATAI – tai, kas gali šiuo metų padėti sustabdyti ligos progresavimą.

Per Facebook paskyrą kreipėmės į šachmatininkus: ateikite tik 1 kartą per savaitę sužaisti partijos.

Atsiliepė savanoris studentas iš Indijos – šalies iš kur kilo šis žaidimas. Jaunuolis ateidavo 1 kartą per savaitę ir taktiškai leisdavo pacientei laimėti. L. sunkiai išsėdi vežimėlyje, tad ją kartais tenka pakelti, pataisyti. Tam, kad žaidimas būtų įdomesnis abiems pusėms, pacientė pradėjo gilinti savo žinias, rodydama vis geresnius rezultatus.

Po kiek laiko studentą pakeitė vyresnis savanoris ir LAIMĖJO partiją. Po to laimėjo dar kartą ir nurodė būdus tobulinti meistriškumą interneto pagalba.

Šiuo metu pacientė neturi laiko mąstyti apie silpnėjančią sveikatą ir spastinius skausmus – ji analizuoja šachmatų partijas ir laukia sekančio savanorio atvykimo.

Pastaraisiais metais vis daugiau pasaulio šalių šachmatus atranda kaip mokomąją pradinių klasių mokinių priemonę. Vienur šis žaidimas yra privalomas ir dėstomas kelis kartus per mėnesį, kitur – pasirenkamoji popamokinė veikla.

Atlikti tyrimai parodė, kad vaikai dėl šios priežasties vystosi sparčiau. Mokslininkai neabejoja, kad šachmatų programa prisidėjo ir prie vaikų pastabumo skatinimo – žaidžiančių šachmatais vaikų rodikliai buvo ženkliai geresni už tuos, kurie jo nežaidžia.

Anot mokslininkų, šachmatai vysto loginį mąstymą, taip pat – kūrybinį mąstymą (lankstumą bei originalumą).

Viso pasaulio mokslininkai, moksliniai centrai bei klinikos, aktyviai nagrinėja šachmatų poveikį žmogaus sveikatai, atlieka aibę tyrimų ir skelbia juos susidomėjusiai visuomenei.

Apibendrinant tarptautinių eksperimentų rezultatus, pateiksime labiausiai patikimas ir plačiausiai žinomas išvadas:

1.Tolygiai vystosi abu galvos smegenų pusrutuliai.

Kairysis pusrutulis atsakingas už loginius sprendimus ir konkrečius veiksmus, numato pasekmes. Dešinysis – remiasi intuicija, vaizduote, kūryba, emocijomis. Gaudama faktus iš kairiosios smegenų pusės, dešinioji sudėlioja vientisą pasaulio paveikslą.

2.Stiprėja pasitikėjimas savimi.

Žaidžiantis šachmatais žmogus veikia SAVARANKIŠKAI. Laimėjęs ar pralaimėjęs – analizuoja ėjimus, sėkmes ir klaidas.

3.Lavinasi mąstymas ir sprendimų atradimo įgūdžiai.

„Šachmatai atveria ir praturtina protą“, – teikia šiuolaikinis tarptautinis meistras Saudinas Robovičius.

4.Gerina smegenų veiklą reabilitacijoje ir gydyme po rimtų smegenų veiklos sutrikimų (Pvz., po insulto).

5.Skatina dendritų (nervinių ląstelių ataugų) augimą. 

Kauno medicinos instituto (dabar Kauno medicinos universitetas) mokslininkas Aronas Gutmanas XX a. antroje pusėje pagrindė teiginį, kad dendrito funkcijos netiesinės ir kad jis galėtų būti aprašomas kaip procesorius, ne tik perduodantis, bet ir apdorojantis signalus.

Tad šachmatų žaidimas ne tik gerina ryšių tarp nervinių ląstelių kokybę bet reguliuoja viso organizmo funkcionavimą.

6.Mažina demencijos ir silpnaprostystės riziką.

7.Šalina depresijos ir baimių simptomus.

8.Gerina būkles esant įvairiausioms psichosomatinėms būsenoms.

( Šaltinis TheChessWorld.com)

Hospiso pacientai – dažniausiai vieniši, ir visada sunkiai judantys, nebeturintys jėgų žmonės, paliekantys šį pasaulį kančioje ir beviltiškume.

Kreipiamės į gydytojus, kaimynus, artimuosius suteikti džiaugsmą laukiantiems prie Amžinųjų Vartų.

Duokite mūsų kontaktus. Kaip dažnai dėl žinių stokos nepagydomi ligoniai Išeina į kitą pasaulį skausme, be sąmonės ir be galo vieniši. Mes žinome, kaip jiems padėti, kaip palaikyti nuvargusius artimuosius.

Mes mokome ir apmokome. Ir visa ši pagalba nieko nekainuoja… Ir neturi kainuoti, kai žmogus IŠEINA.

Kviečiame galinčius ir norinčius padėti savanorius: šachmatų žinovus, kitų profesijų ir pomėgių atstovus, suteikti galimybę kokybiškam ir sveikatą suteikiančiam procesui. Padėkime vieni kitiems.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mes naudojame būtinuosius slapukus, kurie užtikrina, kad Jums bus patogu naudotis tinklalapiu. Jei toliau naršysite mūsų tinklalapyje, tai tolygu Jūsų sutikimui su slapukų naudojimu.