Dalyvavimas nacionalinėje konferencijoje „Kada prasideda paliatyvioji pagalba?“

Balandžio 20 dieną, VšĮ „Kauno hospiso namai” komanda dalyvavo Paliatyvios pagalbos mokslinėje-praktinėje konferencijoje „Kada prasideda paliatyvioji pagalba?”.


Dėkojame organizatoriams už kvietimą atvykti ir dalyvauti.
Tema tikrai aktuali, mažai turime informacijos ir diskusijų šia tema Lietuvoje. Tad džiaugiamės iniciatyva.

Sutikome kolegas iš Vilniaus bei Alytaus hospisų, paliatyvios pagalbos paslaugas teikiančių Šiaulių, Klaipėdos komandų. Dalyvavo ir ambulatorines slaugos paslaugas teikiančių komandų atstovai.

Deja išgirdome apie numatomus Paliatyvios pagalbos įsakymo pakeitimus. Kodėl pasirinktas toks pristatymo modelis, neturime atsakymo. Tad nuoširdžiai pasigedome dialogo bei diskusijos.

Beje, Sveikatos apsaugos ministerija džiaugiasi pokyčiu, kad paslaugų teikimo statistika Lietuvoje auganti. Tačiau reali situacija visiškai kritinėje būklėje. Pokytis atsirado tik dėl įsisteigusių privačių iniciatyvų, Viešųjų įstaigų, kurios iš tiesų teikdamos ambulatorinę paliatyvią pagalbą į namus, didina skaičius.
Vis dar trūksta aiškumo ir palaikymo, finansinių sprendimų, kaip išsilaikyti privačioms iniciatyvoms Lietuvoje teikiančioms pagalbą mirštančiam žmogui.

Dėkojame lektoriams bei svečiams pasidalinusiems asmenine paliatyvios pagalbos patirtimi – pirmi vizitai užsienio šalių hospisuose jautriai palietė kiekvieno gailestingas širdis.
Viliamės, kad ir Lietuvos hospisai bus įkvėpimas mums visiems, kaip būti šalia kenčiančio žmogaus.

Ir pabaigai, jaučiame, kad labiausiai pritrūko paskutinio akordo ir apibendrinimo, tai kada gi prasideda paliatyvi pagalba Lietuvoje?

Mes naudojame būtinuosius slapukus, kurie užtikrina, kad Jums bus patogu naudotis tinklalapiu. Jei toliau naršysite mūsų tinklalapyje, tai tolygu Jūsų sutikimui su slapukų naudojimu.